Boekenweek 2025

'Je moerstaal'

De Boekenweek is hét leesfeest van ons allemaal. Dit jaar is het thema ‘Je moerstaal’. Vier de Boekenweek van 12 t/m 23 maart 2025 met de Bibliotheek Z-O-U-T! 

Boekenweekthema: 'Je moerstaal'

In een boek kun je op reis gaan, andere werelden ontdekken. Maar in taal kun je juist ook thuiskomen. Als woorden vertrouwd en echt voelen, als personages praten zoals jij: dan is taal je moerstaal. Dat is dan ook het thema van de 90e Boekenweek.

Je moerstaal kán de taal zijn van je moeder. Maar dat hoeft niet. Voor veel auteurs en lezers is Nederlands niet hun eerste taal, maar wél hun moerstaal. Plat of kak, straattaal of streektaal, dialect of ABN … Je moerstaal is de taal waarin je spreekt, schrijft, zingt, dicht, vloekt, juicht en liefhebt.

Gratis naar het museum met Boekenweekgeschenk 2025

Tijdens de Boekenweek krijg je het Boekenweekgeschenk cadeau van je boekhandel bij besteding vanaf €15,- aan boeken. Bezoek bovendien op zondag 23 maart 2025 – de afsluitende dag van de Boekenweek – een van de deelnemende musea en krijg gratis toegang door simpelweg het Boekenweekgeschenk te tonen bij de kassa.

Filmvoorstelling Sprakeloos

Wat doe je als je moeder onverwachts een beroerte krijgt? Het leven van de succesvolle schrijver Jan Meerman wordt ondersteboven gekeerd wanneer zijn flamboyante en levendige moeder haar spraakvermogen verliest. 

Meer informatie

Deel je verhaal in je moerstaal

De Bibliotheek Z-O-U-T is op zoek naar verhalen! Heb jij een tekstfragment uit je land van oorsprong of in je eigen dialect die voor jou speciaal is?
Deel het met ons!

Deel je verhaal!



Boekenweekgeschenk: De krater van Gerwin van der Werf

Gerwin van der Werf schrijft het 90e Boekenweekgeschenk. Hij is met zijn ingezonden boek 'De krater' de winnaar van de wedstrijd. Al eerder was bekend dat Paulien Cornelisse de essayist is van de 90e Boekenweek. Lezers vinden het essay tijdens de Boekenweek in de boekhandel naast het Boekenweekgeschenk.


Boeken van Gerwin van der Werf

E-books en luisterboeken van Gerwin van der Werf


Essay Boekenweek: Hèhè van Paulien Cornelisse

Paulien Cornelisse laat in de essay zien hoe leuk het is om naar woorden te staren en je af te vragen: wat betekenen ze? En wat betekenen ze écht? In dit boek onderzoekt ze de essentie van de Nederlandse taal.
De essay kun je vanaf 12 maart 2025 kopen in de boekhandels voor € 5,25.

Boekenweekgeschenken van eerdere jaren


Boekenweekessays van eerdere jaren

E-books over taal


Luisterboeken over taal